Zapisz się do newslettera
KALI-GULA
Opis:

Zespół istnieje od 2005 roku. Jego założycielami byli dwaj przyjaciele, gitarzyści - Kamil "GULUSS" Gulak i Tomasz "KALI" Kalman, którzy już od kilku lat grali razem w rockowej grupie Odium Dei. Stworzyli jednak własny projekt, którego zwieńczeniem była pierwsza płyta Kali-Guli pod tytułem Porcelanowe Niebo. Na płytę weszło 12 utworów polskojęzycznych, utrzymanych w klimacie ambientu i elektroniki, nagraną w domowym studio Gulussa. Wtedy właśnie muzyka Kali-Guli popłynęła pierwszy raz w radio, w audycji Piotra Kaczkowskiego na antenie Trójki PolskiegoRadia.
Po trzech latach ukazała się kolejna płyta - Dualizm. W ostatnim, szóstym utworze, pt. "Ostatni Oddech", swojego głosu użyczyła Joanna "YO" Smagała, która od tego momentu na stałe pozostała w szeregach Kali-Guli. W tym samym 2008 roku, zespół wydał Promo z trzema utworami, w tym jeden zaśpiewany po angielsku. Z zespołu odszedł Kali, ale na jego miejscu pojawili się nowi muzycy: perkusista Konrad "BICZUŚ" Biczak (ex-Artrosis, ex-Sacriversum, ex- Disperse) basista Marcin "KOCUR" Kicyk (ex-basista Disperse) oraz skrzypaczka Jowita Balicka. W takim oto składzie, w czerwcu 2008 roku, zespół zagrał swój pierwszy koncert na żywo, na jednej scenie z polską rockową grupą Lombard.
Kolejny rok, to kolejne Promo 2009 z czterema utworami zaśpiewanymi w języku angielskim, oraz przełomowy Crucial Point, nagrany i zmiksowany w Sinquest Sound Studio w Lublinie. Od tego czasu nowym basistą został Kamil "DYZMA" Małysa, a Jowita - skrzypaczka odeszła z zespołu. Rok 2009 przyniósł Kali-Guli pierwszy duży sukces. Wygrali konkurs "Przestrzeń Muzyki" i 3 października zagrali w Zamościu przed zespołami Pustki i Myslovitz. Rok później, po Dyźmie rolę basisty przejął Maciej Drzymała.
W 2011 roku, w Studio X w Olsztynie zespół nagrał EP Minotaur z nowym już basistą Piotrem "BOHUNEM" Kolendą. "Minotaur" muzycznie już bardzo odbiegał od pierwszych kompozycji. Kali-Gula przeobraziła się z ambientowo-doomowego w rockowo-metalowy band.
Kolejne lata upłynęły pod znakiem koncertów i kolejnych ewolucji muzycznych. Skład wielokrotnie ulegał zmianie, choć trzon złożony z Gulussa, Yo i Biczusia pozostał bez zmian. Wspólnie z nowym, drugim gitarzystą - Mateuszem "MUTKIEM" Sadowym, Kali-Gula zajęła I miejsce na przeglądzie zespołów rockowych "TUBA" w Biłgoraju, zapewniając sobie tym samym występ na małej scenie podczas Cieszanów Rock Festiwal 25 sierpnia 2013 roku. W tym samym roku zespół uczestniczył w trasie koncertowej Biłgoraj Music Attack, wraz innymi zespołami z rodzinnego miasta Biłgoraja (Shame Yourself, Diary Of Sorrow, Odi Profanum Vulgus, Rearrange, Cosmique 7), grając koncerty w południowo-wschodniej Polsce.
Po pięciu latach intensywnych przygotowań zespół wydał kolejną płytę zatytułowaną Placebo, której oficjalna premiera odbyła się w styczniu 2016 roku na antenie Radia Rzeszów. Placebo to 9 energetycznych utworów, 5 po polsku i 4 w języku angielskim. Muzyka nagrywana była w domowym studio Fabryka Ufo, prowadzonym przez Gulussa, partie wokalne zarejestrowano w Warszawskim Sound Division Studio, natomiast miks i mastering zrobiony został w Zed Studio. Muzyka Placebo łączy gatunki tj. rock, progressive, metal.

Aktualny skład:
Kamil GULUSS Gulak - gitara
Konrad BICZUŚ Biczak - perkusja
Karol Gaj - bass
Joanna YO Gulak (wcześniej Smagała) - wokal

Kali-Gula trzykrotnie gościła na żywo na antenie Radia Rzeszów w audycji Jerzego Szlachty.
Recenzje płyt poczytać można na takich portalach tj: ProgRock, ArtRock, RockArea i wiele innych.
Koncerty z takimi zespołami jak: Myslovitz, Disperse, Enclose, Ciryam, Farben Lehre, Spiral, Totentanz, Proletaryat, Jelonek...

Gramy
• ogólnie Hard Rock / Heavy Metal
• szczegółowo Metal alternatywny, Metal progresywny, Rock

Poziom artystyczny: Zawodowiec

Przykładowa cena za występ:
0 - 0,00 zł

Z nami uda Ci się:
• Urodziny, Imieniny
• Kawalerski, Panieński
• Osiemnastka
• Impreza integracyjna
• Koncert
• Festiwal
• Zlot motocyklowy, Piknik
• Jam session
Dane teleadresowe:

23-400 Biłgoraj
lubelskie

telefon:
e-mail:
www www.facebook.com/kaligulaband/

Facebook: www.facebook.com/kaligulaband?fref=ts
MySpace: myspace.com/kali-gula
SoundCloud: soundcloud.com/kaligula-1

Jak dojechać: ,
GPS: 50.535471499110464 22.7207565307

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail