Zapisz się do newslettera
MegaraŻ
Opis:
Zespół MegaraŻ istnieje od września 2014 roku. Powołany z inicjatywy perkusisty Daniela Tomaszewskiego i basisty Marka Becherki, do których miesiąc później dołączył gitarzysta Rafał Skrzypiński.
Przygoda z muzyką wszystkich członków zespołu sięga czasów wczesnej młodości. Marek Becherka (wówczas gitarzysta) i Daniel Tomaszewski grali wspólnie na początku lat ’90 XX w. w siedmioosobowym grudziądzkim kolektywie Megera, tworząc eksperymentalne połączenie brzmienia spod znaku 4AD, art-rocka i muzyki industrialnej. W podobnym czasie Rafał Skrzypiński był basistą w grudziądzkich zespołach punk-rockowych Szelki bezpieczeństwa i Wzdęcie jelit. Cała trójka przez 20 lat miała przerwę w muzykowaniu.
Latem 2014 roku po niespodziewanym jam session zapadła decyzja o stworzeniu duetu. Na próby wynajęto na jednym z grudziądzkich osiedli garaż samochodowy – stąd nazwa będąca zlepkiem słów Megera i garaż. Po kilku próbach, zaintrygowany wybrzmiewającymi tam dźwiękami, w garażu pojawił się mieszkający
w pobliżu Rafał Skrzypiński. W tym momencie skrystalizowało się instrumentarium i skład zespołu:
- Rafał Skrzypiński – gitara, syntezator, wokal,
- Marek Becherka – bas,
- Daniel Tomaszewski – perkusja, instrumenty perkusyjne.
Muzyka MegaraŻ jest wypadkową preferencji muzycznych poszczególnych członków zespołu. Dynamiczne, techniczne i gęste brzmienie perkusji, rodem z „szatańskich” zespołów neo-metalowych, stanowi jądro zespołu, wokół którego oscylują post-rockowe, noise’owe dźwięki gitary i vintage’owe groove’y basu. Wszystko to jest okraszone krótkimi, zwięzłymi melorecytacjami oraz cytatami z klasyki rocka: King Crimson, Black Sabbath, SBB.
Muzycy MegaraŻ eksperymentują z kompozycją i brzmieniem, poruszają się po międzygatunkowej przestrzeni muzycznej, łamią konwencje i odwracają role instrumentów. Brzmienie przełomu lat ‘60/’70, noise lat ‘90 i współczesna elektronika tworzą niepowtarzalny koktajl, w którym fani szeroko pojętej alternatywy muzycznej znajdą coś dla siebie.

Gramy
• ogólnie Rock
• szczegółowo Acid Rock, Alternative rock, Rock

Poziom artystyczny: Jeszcze nie zawodowiec, już nie amator

Przykładowa cena za występ:
0 - 0,00 zł

Dojazd do: 100 km

Z nami uda Ci się:
• Koncert
• Festiwal
• Zlot motocyklowy, Piknik
• Jam session
Dane teleadresowe:

86-300 Grudziądz
kujawsko-pomorskie

telefon:
e-mail:
www megaraz2014.wixsite.com/megaraz

Facebook: www.facebook.com/pg/megaraz2014
SoundCloud: soundcloud.com/user-799521777/sets/megara

Jak dojechać: ,
GPS: 53.48152683947447 18.75609690531

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail