Zapisz się do newslettera
Projekt Elektryczny
Opis:
Projekt Elektryczny - najnowszy skład muzyczny dwóch warszawskich twórców.
Marcin Kustra i Igor Buszkowski wyprodukowali wspólnie płytę zatytułowaną
„Cyber Generacja”. Krążek zawiera jedenaście utworów słowno muzycznych śpiewanych w języku polskim. Do jednej z piosenek pt. „Z twojej krwi” powstał wideoklip. Muzycy zaprosili do nagrań kilku swoich znajomych: Małgorzatę Sobczyk ( „Jak Wolność to Wolność”, „Los Trabantos”), Wojtka Jabłońskiego („Kult”, „Kasia i Wojtek”) oraz Olka Orłowskiego ( „Magnificent Muttley). Przy powstaniu materiału muzycznego pomagali również Adam Swendera
( „Buldog”), Laura Gantner, Olaf Tryzna oraz Krzysztof Włostowski.
Płyta odnosi się do wielu muzycznych gatunków. Można usłyszeć na niej folkowe i jazzowe akcenty, chropowate brzmienie, rockową zadziorność, surrealistyczną atmosferę.

„Nie interesowała nas produkcja trywialnych przebojów – mówi zespół. Klasyczne formy znużyły nas. Zapragnęliśmy wyjść poza schemat, odrzucić zaczerpnięte niegdyś szablony usypiające wyobraźnię”.


Marcin Kustra – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi.
Autor zdjęć do filmów dokumentalnych oraz realizator wideoklipów.
Fascynuje go czarno - biała fotografia, dlatego z niepozorną kamerą M-6 praktycznie się nie rozstaje. Uwielbia eksperymentować i poszukiwać. Na płycie nie sięga wyłącznie po gitarę elektryczną – zasiada za perkusją, używa harmonijki ustnej. Mandolina elektryczna, instrumenty perkusyjne i klawiszowe stały się nowym wyzwaniem. W przeszłości współpracował z kilkoma znanymi twórcami muzycznymi.


Igor Buszkowski – jest pedagogiem oraz artystą plastykiem. Tworzy kipiące barwami obrazy, balansując na pograniczu sztuki wysokiej oraz dosadnego kiczu. Przeszywa je nitkami, a kompozycję obrazu wzbogaca zużytymi przedmiotami. Część prac znajduje się w prywatnych kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Współpracował z dziecięcym programem telewizyjnym realizowanym przez TVP, w którym miał swój blog plastyczny. Jest autorem kilkunastu książek dla najmłodszych. Współtworzył formacje muzyczne takie jak „Buzu Sqat” zespół „Jak Wolność to Wolność”, „Róże Europy” czy białoruską grupę „Uria”. Był założycielem zespołu „Narvani”, w którym przedstawił własną interpretację tekstów Curta Cobaina do muzyki zespołu „Nirvana”. Uczestniczył w nagraniach ścieżki dźwiękowej do filmu w reżyserii Jerzego Zalewskiego pt. „Gnoje”.


Gramy
• ogólnie Różne
• szczegółowo Inne

Poziom artystyczny: Zawodowiec

Przykładowa cena za występ:
0 - 0,00 zł

Z nami uda Ci się:
Dane teleadresowe:

Warszawa
mazowieckie

telefon:
e-mail:
www

SoundCloud: zespol@projekt-elektryczny.pl

Jak dojechać: ,
GPS: 52.22052 21.01161950000005

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail