Zapisz się do newslettera
KOX
Opis:
Muzycy zespołu KOX dojrzewali i kształtowali swoje zainteresowania muzyczne w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, kiedy to nowy wymiar muzyce rockowej nadawały grupy, które odważnie i w nowatorski sposób przekraczały muzyczne granice klasycznego rocka, stosując cięższe, przesterowane brzmienia gitar w połączeniu z potężniej brzmiącą sekcją rytmiczną.

Tamte młodzieńcze marzenia Jacka, Waldka, Adama i Bogdana o uprawianiu takiej muzyki, nie doczekały się jednak satysfakcjonującej realizacji. Zadecydowały o tym tak zwane obiektywne czynniki (brak sprzętu, niechęć ówczesnych animatorów kultury) oraz to, co umownie nazywamy „prozą życia”.

W latach 80-tych obecni członkowie zespołu realizowali się w znanych projektach muzycznych, oraz grając muzykę komercyjną. Nie obyło się również bez przerw w muzykowaniu. Ich ścieżki na przestrzeni minionych lat nie jeden raz krzyżowały się w różnych projektach muzycznych.

Fascynacja hard rockiem jednak w nich pozostała, a sam fakt powstania grupy KOX jest potwierdzeniem mądrości starego przysłowia: „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Mówi się też, że „stara miłość nie rdzewieje” - i to przysłowie także ma swoje uzasadnienie w przypadku muzyków grupy KOX, bo ich miłość do rocka jest niezmienna mimo upływu lat.
Prawie każdy człowiek wraca przecież w pewnym okresie swojego żywota do wspomnień z czasów beztroskich lat młodości, ówczesnych marzeń i zainteresowań - czyli do tego co odcisnęło trwałe piętno na jego całym dorosłym życiu.

Powrót do przeszłości, pozostawał więc w tym przypadku tylko kwestią czasu.Dla muzyków grupy KOX ten czas nadszedł w grudniu 2009 roku, kiedy to czterech instrumentalistów ( po wielu latach mariażu z innymi komercyjnymi gatunkami muzycznymi oraz licznymi przerwami w muzykowaniu) powróciło do realizacji swoich dawnych planów. Zderzenie indywidualnych zainteresowań muzycznych, oraz nieodparte dążenie do realizacji młodzieńczych marzeń, zaowocowały w pierwszej kolejności przygotowaniem repertuaru koncertowego, złożonego ze światowych hitów muzyki hard rock’owej i heavy metalowej, która to dominowała w nurcie rock’a lat 70-tych i 80-tych.

Stąd też w podstawowym programie koncertowym grupy KOX znalazły się covery takich tuzów światowej sceny rock’owej jak:
Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Iron Maiden, Saxon, Whitesnake, ZZ-Top, Nazareth, UFO, MSG, Lynyrd Skynyrd, AC/DC, itd.
Z biegiem czasu do podstawowego repertuaru koncertowego, grupa KOX włącza dalsze (na nowo odkrywane) kultowe utwory ze „złotego okresu” muzyki rockowej, a także swoje autorskie kompozycje utrzymane w kanonie muzyki „tamtych lat”. Jednak zespół nie skupia się na ogranych do bólu "hitach" (których jednakże nie da się uniknąć całkowicie), ale wybiera utwory mniej znane, czasem zdarza się,. że nigdy wcześniej nie grane w naszym kraju.

W listopadzie 2014 roku nagła śmierć perkusisty Bogdana pozostawia zespół z decyzją „co dalej?”. Po długich dyskusjach i namowach ze strony fanów i bliskich Bogdana, grupa postanawia kontynuować działalność.

Nowym perkusistą zostaje Wojciech Włodarczyk i już z nim zespół po 2 tygodniach prób gra koncert sylwestrowy w Jaworznie.

Zespoł KOX gra w składzie:
Jacek Gretkowski (lead voc,bg),
Waldemar Harwig (lead g, voc),
Adam Gałecki (g),
Wojciech Włodarczyk (dr)

Byli członkowie zespołu:
ś.p. Bogdan Zuber (dr)

Grupa KOX gra wyłącznie na żywo wyznając zasadę w imię której szacunek dla odbiorców, uczciwość i autentyzm oraz spontanicznie reagująca, bawiąca się publiczność są cenne ponad wszystko – bez tego prawdziwy rock umiera.
Każdy koncert zespołu KOX jest eksplozją niespożytej energii i radości wspólnego muzykowania. Jest też wypadkową umiejętności poszczególnych muzyków oraz kwintesencją przyjaźni i oddania się „bez reszty” klimatowi uprawianego gatunku muzyki – ponieważ tej, nie da się autentycznie wykonywać, nie mając jej głęboko w sercu i duszy.
Siłą napędową grupy KOX jest również bezpośredni kontakt z publicznością, ceniącą szczerość muzycznego przekazu, bowiem w przeciwieństwie do wielu współczesnych gatunków muzycznych, hard rock i heavy metal nie uznają tzw. „technicznego wspomagania”, każdy dźwięk (także błędny) jest realny, a każdy pozytywny odbiór muzyki przez słuchaczy inspiruje muzyków do obnażenia całej swojej muzycznej duszy.

Gramy
• ogólnie Cover Band
• szczegółowo Hard rock, Heavy metal, Instrumental rock, Rock

Poziom artystyczny: Zawodowiec

Przykładowa cena za występ:
Pełny koncert min 2h, BEZ KOSZTÓW DOJAZDU oraz kosztów nagłośnienia frontline (tzw. przodów) - 2 000,00 zł

Dojazd do: 1000 km

Z nami uda Ci się:
• Sylwester
• Impreza integracyjna
• Koncert
• Festiwal
• Zlot motocyklowy, Piknik
Dane teleadresowe:

43-600 Jaworzno
śląskie

telefon:
e-mail:
www

Facebook: www.facebook.com/KOXrock

Jak dojechać: ,
GPS: 50.20370286970468 19.27012266319

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail