Zapisz się do newslettera
Kilwater
Opis:
Zespół powstał w 2011 roku, w Poznaniu. Początkowa działalność grupy opierała się na własnych kompozycjach w stylu surf-rockowym oraz kilku coverach. Z czasem Kilwater rozpoczął poszukiwania własnej, muzycznej drogi, odpływając w nieznanym kierunku
Na drodze dźwiękowych poszukiwań staramy się nie wpisywać w żaden istniejący nurt, czerpiąc natchnienie ze swojej wyobraźni, emocji i umiejętności. Kilwater oznacza wzburzoną muzyczną wodę, ingerencję w spokojną taflę dźwięków, którą przecina i miesza.
Fascynuje nas wykonywanie melodii brzmieniowo niepokojących, czasem trudniejszych, czasem prostych do zanucenia. Nie rezygnując z rytmiki i brzmienia, które nas w surf-rocku urzekło, dołożyliśmy nutkę jazzowo-funkowej imaginacji i własny groove. Wytworzył się przez to klimat filmowy, poruszający wyobraźnię i niosący ze sobą zróżnicowane nastroje. To jak spotkanie psychodeliczno - komiksowego Quentina Tarantino z onirycznym Davidem Lynchem. Kompozycje Kilwatera oparte na stylistyce surf-rockowej przemycają melodie, które mogły by posłużyć jako tematy filmowe. Osadzone na rytmicznym basie, energicznej perkusji i psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, okrasza gra saksofonu i klawiszy, wprowadzając elementy jazzowej improwizacji.
Do tej pory zagraliśmy kilkadzieścia koncertów m.in. jako support przed VooVoo, w ramach konkursu Demostacja, w ramach cyklu „Gramy u Siebie” w Centrum Kultury Zamek, a także na festiwalach: Cienka Biała Linia czy Spring Break Festival. Kilwater uświetnił także swoim występem Galę wręczenia nagród Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Short Waves.

Gramy
• ogólnie Różne
• szczegółowo Alternative rock, Country alternatywne, Funk, Hard rock, Jazz, Inne

Poziom artystyczny: Zawodowiec

Przykładowa cena za występ:
koncert - 0,00 zł

Z nami uda Ci się:
• Koncert
Dane teleadresowe:

Poznań
wielkopolskie

telefon:
e-mail:
www www.facebook.pl/kilwater.band

Facebook: www.facebook.pl/kilwater.band
SoundCloud: www.soundcloud.com/kilwater

Jak dojechać: ,
GPS: 52.42585783878308 16.92535972595

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail