Zapisz się do newslettera
BLUES TIME
Opis:
"BLUES TIME" to kontynuacja tradycji zespołu założonego przed laty przez Tomka Bieleckiego - „BLUES 66”. Obecny skład powstał w roku 2010, z grupy przyjaciół, bywalców legendarnej restauracji/klubu/baru „FREGATA” na Saskiej Kępie, która któregos dnia przytargała instrumenty i zaczęła tam grywać. Występowała tam regularnie, w każdy wtorek, co stało się swoistą tradycją w tym „kultowym” miejscu i przyciągało wielu słuchaczy. Również regularnie grywalismy w „SURF Clubie” na Pradze. Często zapraszano nas do klubów warszawskich, takich jak Mechanik, Zachęta, Baszta, Steel Roses. Cyklicznie gralismy w lokalach „Murzynek” na Starówce i „Bistro 32”, w legendarnym już Klubie „Ćma Barowa”. Stale goscimy na scenach Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Klubu Kultury Saska Kępa, KK Gocław, OSP Saska Kępa, Klubu „2 Koła”, PMDK oraz Klubu „Hefajstos” w Otwocku. Bralismy udział w festiwalach „Lauba Pełno Bluesa” w Chorzowie, „Lep Na Bluesa” w Józefowie. Na festiwalu „Las, Woda & Blues” w Sławie, otrzymalismy w 2013 roku II Nagrodę w kategorii zespołów a Nagrodę Indywidualną Festiwalu zdobył Zbyszek Jędrzejczyk. Regularnie bierzemy udział w obchodach Dni Saskiej Kępy. W styczniu 2015 zagralismy duży koncert w Klubie Progresja przed grupą Oldbreakout.
Zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country, country ballady, czy rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Stąd wielu zaprzyjaźnionych muzyków, kolegów i przyjaciół, którzy zawsze się na koncertach pojawiają, często zasiada do wspólnego, spontanicznego, grania. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi. Przyswieca nam zasada dobrej zabawy z wspólnego, szczerego grania, przybliżaniu bluesa, bez specjalnych pretensji do filharmonicznej precyzji, a tym bardziej do list przebojów... :)
W styczniu 2011 grupa zarejestrowała kilkanascie utworów na żywo, na płytach "Live at Fregata", oraz „Live at Mechanik”. W 2012 nagrała płytę „BiBA”, w 2013 „Ćma Barowa” a w 2014 „Koncert w Otwocku”.
Do zobaczenia w klubach i na koncertach... !

Jacek Karpowicz.
Niezwykle utalentowany harmonijkarz młodego pokolenia muzyków ze srodowiska białostockiego bluesa, dla którego nadal inspiracją jest legendarny Ryszard „Skiba” Skibiński. Również wzorcem dla niego są Lester Butler, Little Walter i Kim Wilson. Jacek zajął 4 miejsce w ogólnopolskim konkursie harmonijki ustnej Harmonica Bridge 2011. Współpracuje z uznanymi zespołami KASA CHORYCH i SZULERZY.

Włodzimierz Tyl.
Pianista, wirtuoz klawiatury. Gra na fortepianie, organach, często wykorzystuje dziwne brzmienia, na przykład banjo lub pedal steel guitar... Wszechstronne zainteresowania muzyczne realizuje również współpracując z teatrem „Kamienica”, grając w rockowej formacji PORTOBAND, szantowej grupie TiM oraz akompaniując chórowi WIWAT.

Zbyszek Jędrzejczyk.
Wykonawstwo traktuje jako hobby i wielka pasję. Redaktor, publicysta, fotografik i promotor muzyczny. Autor cyklicznej, autorskiej audycji bluesowej "Crossroads" w Radiu Wnet. Znawca bluesa i zapalony kolekcjoner płyt. Gra na gitarze akustycznej, czasem na cigar box, harmonijce i instrumentach perkusyjnych, oraz spiewa.

Piotr Głudkowski.
Muzyk amator, przeflancowany na bas gitarzysta, wychowany na wczesnym rock’n’rollu, boogie i ...The Beatles! Doswiadczenie zdobywał w szkolnych zespołach „BOYS” i „REVOLS”. 10 letnia współpraca z zespołem koscielnym (Gospel) wkrótce zaowocowała bluesem. Nawet krótki epizod z punkową grupą „ODLOT” nie przekreslił zamiłowania do bluesa, któremu hołduje dzis grając sporadycznie w zespołach „CHOŁODY BLUES TRIO”, „SOCZEWA BLUES PROJECT” no i oczywiscie „BLUES TIME”...

Jacek Alka.
Członek grupy "POZYTYW" oscylującej miedzy rockiem, punkiem i reggae. Elektroakustyk i elektronik, wieloletni pracownik teatru BAJ. W przeszłosci grywał w zespołach "TRANSYLWANIA", "INTUITION ORCHESTRA" i "PRAWDATA". Kochający bluesa perkusista, grajacy na własnoręcznie wykonanym instrumencie!


Gramy
• ogólnie Blues
• szczegółowo Blues, Country blues

Poziom artystyczny: Po prostu artysta

Przykładowa cena za występ:
Honorarium do uzgodnienia - 0,00 zł

Dojazd do: 200 km

Z nami uda Ci się:
• Impreza na luzie
• Urodziny, Imieniny
• Kawalerski, Panieński
• Sylwester
• Andrzejki
• Impreza integracyjna
Dane teleadresowe:

03-922 Warszawa
mazowieckie

telefon: 505-100-505
e-mail: zbyszek.jedrzejczyk@gmail.com
www facebook.com/bluestimejamband

Facebook: www.facebook.com/bluestimejamband

Jak dojechać: ,
GPS: 52.239909850418215 21.0630540740

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail