Zapisz się do newslettera
Zespół regionalny Hajduki
Opis:
Hajduki, to regionalny zespół folklorystyczny działający na terenie Spisza w wiosce Łapsze Wyżne. Taniec przewija się w historii naszej miejscowości od wielu pokoleń. Podaje się, iż to tutaj powstał pierwszy taki kolektyw na Spiszu. Na przestrzeni lat do formacji należały różne osoby pochodzące z terenów wyżej wymienionej miejscowości.
Zespół pod nazwą 'Małe Hajduki' powstał w 2005 r. pod przewodnictwem Danuty Krzysik. Grupa kilkakrotnie przerywała działalność, aby narodzić się na nowo w lipcu 2011 r. z inicjatywy młodzieży Łapszańskiej, która sama zorganizowała się i założyła ją ponownie. Obecnym opiekunem grupy jest Dorota Moś. Próby odbywają się w Świetlicy Słowackiej.
Hajduki to grono znajomych w przedziale wiekowym 16-26 lat. Zespół wykonuje tańce ludowe i przyśpiewki pochodzące z regionu Spisza. Przedstawiane są także różne scenki humorystyczne oraz tradycje z dawnych lat. Do składu należy także 'Kapela Gryglaków', która muzyką upiększa nasze występy.
Zespół brał udział w wielu przeglądach oraz konkursach zarówno w Polsce jak i na Słowacji. Członkowie uczestniczyli w kursach choreograficznych oraz wyjazdach integracyjnych.

Gramy
• ogólnie Folk / Ludowa
• szczegółowo Folk

Poziom artystyczny: Amator

Przykładowa cena za występ:
do negocjacji (szczegółowe informacje pod numerem telefonu bądź mailowo) - 0,00 zł

Z nami uda Ci się:
• Impreza na luzie
• Impreza integracyjna
Dane teleadresowe:

34-442 Łapsze Wyżne
małopolskie

telefon: 508997685
e-mail: zespolregionalnyhajduki1@interia.pl
www www.facebook.com/ZespolRegionalnyhajdukiZLapszWyznych

Facebook: www.facebook.com/ZespolRegionalnyhajdukiZLapszWyznych

Jak dojechać: ,
GPS: 49.393686018278956 20.1876544598

Sprawdź jak dojechać
Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail