Zapisz się do newslettera
LIQUID SHADOWS
Opis:
Zespół LIQUID SHADOWS powstał na kanwie bardzo zróżnicowanych gustów muzycznych jego członków. Sekcja rytmiczna wywodząca się z BIG BANDU jazzowego oraz gitara i klawisze pałające miłością do rocka progresywnego i havy metalu. Fundamentem jednak stała się ogólnie rozumiana miłość do muzyki, komponowania, koncertowania i prezentowania wyłącznie swojego spojrzenia na muzykę. Założycielem zespołu jest Marek Smelkowski, zaś ojcem chrzestnym Szymon Hemmerling, który jako pierwszy dał hasło by z projektu akustycznego stworzyć prawdziwy zespół z sekcją rytmiczną.
Tak w roku 2002 rodzi się w Kościanie zespół LIQUID SHADOWS: Marek Smelkowski – gitara, śpiew; Paweł Hemmerling – gitara basowa, Dawid Szmatuła – instrumenty klawiszowe, Szymon Hemmerling – bębny.
Zespół zamyka się w piwnicy swego studia na rok czasu pracując nad materiałem pierwszej płyty. Ostatecznie nagranie odbywa się w studio realizatora Macieja Brzezińskiego w pobliskim Kościanowi, Śmiglu. Nagrania trwają miesiąc czasu, a kolejny miesiąc Maciej wraz z muzykami pracuje nad dopieszczeniem szczegółów. Dzięki zaangażowaniu Szymona oraz Marka w Kościanie znajduje się pośród przedsiębiorców kilku sponsorów co pozwala na półprofesjonalne wydanie płyty z kolorową okładką i książeczką z tekstami utworów. Tak powstałą płyta: „…it`s all about her eyes”.
Premiera odbywa się w pierwszych dniach maja 2003 roku w Sali głównej Kościańskiego Ośrodka Kultury. Koncert okraszony jest wyjątkową atmosferą i inscenizacją świetlną oraz multimedialną. Dzień później zapełnia się również sala kameralna, gdzie najbliżsi przyjaciele mogą wysłuchać specjalnego koncertu zespołu Liquid Shadows.
Po koncertach premierowych zespół rozpoczyna trasę po Wielkopolsce. Płyta bez najmniejszej promocji na pozasklepowym rynku rozchodzi się w 1500 egzemplarzach. Muzykę LS nadają radio ELKA, AFERA Poznań, Radiostacja Bydgoszcz oraz radio w Elblągu. Głównymi wydarzeniami stają się dwa koncerty festiwalowe. Pierwszy to festiwal młodych kapel organizowany przez Sklep MUSICSTORE w Poznaniu, gdzie w jury zasiadły osoby z UNIVERSAL MUSIC POLSKA. Tutaj LS otrzymują drugą nagrodę oraz nagrodę sponsorów, którą cenią sobie najbardziej, gdyż pochodziła z rąk środowiska muzyków. Następnie biorą udział w INTER FESTIWAL w Lesznie gdzie również spotykają się z zespołami z całej Wielkopolski. Zespół wygrywa festiwal grając kompilację 4 utworów oraz prezentując j utwór instrumentalny ROAD TO NOWHERE z nadchodzącej drugiej płyty. Wygrana pozwala im na zrealizowanie nagrania przy współpracy z realizatorem Dawidem Mizgalskim z radia ESKA. Zespołem zainteresował się bardzo Wojtek Szadkowski, perkusista dawnej formacji COLLAGE, a obecnie lider Satellite. Dzięki tej współpracy w tworzenie utworów Satellite angażuje się Marek Smelkowski.
Tak w roku 2005 powstaje płyta: „Thread of Innocence”. Zespół daje kilka koncertów, jednak konieczność wyjazdu za pracą do Irlandii perkusisty zespołu sprawia, iż życie zespołu częściowo zamiera. Obecnie dzięki wyposażeniu się w nowoczesną technikę studyjną zespół mimo znacznych odległości pracuje nad trzecią płytą. Niebawem ukaże się singiel promujący projekt studyjny.

Gramy
• ogólnie Rock and Roll
• szczegółowo Acid Rock, Alternative rock, Hard rock, Instrumental rock, Metal progresywny, Pop-rock, Rock, Inne

Poziom artystyczny: Zawodowiec

Przykładowa cena za występ:
0 - 2 000,00 zł

Z nami uda Ci się:
• Impreza integracyjna
Dane teleadresowe:

64-000 KOŚCIAN
wielkopolskie

telefon: 605213597
e-mail: liquidshadowsmanager@gmail.com
www www.facebook.com/pages/Liquid-Shadows-ProgRock

Facebook: www.facebook.com/pages/Liquid-Shadows-ProgRock
SoundCloud: soundcloud.com/liquidshadows

Jak dojechać: ,
GPS: 52.06975431326373 16.63167374843

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail