Zapisz się do newslettera
ZAŁOGA DR. BRYGA
Opis:
Powstanie zespołu ‘Załoga Dr. Bryga’ datuje się na lipiec 2005 roku, kiedy to dwaj kumple Dominik Kaźmierczak i Michał Brzozowski, grający jedynie dla własnej satysfakcji w garażowym zaciszu, postanowili dać publiczny wyraz swoim muzycznym zainteresowaniom.

Przez lata działalności przyjmowaliśmy różne formy instrumentalne oraz wykonawcze, aż w końcu odnaleźliśmy docelowy kierunek z rockowym duchem w roli głównej. Nurt, w którym zatonęliśmy to Rock Marynistyczny, pochodna szant, aczkolwiek mająca swoje inne oblicze.Do ważniejszych wydarzeń w swojej historii możemy zaliczyć zajęcie II miejsca na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kopyść w Białymstoku w 2008 roku, Nagrodę Publiczności i Nagrodę dla Instrumentalisty (Dominika) na Festiwalu Rock Szanty Serwy 2009 oraz Nagrodę Publiczności w I Konkursie Videoclipów Szantowych Shantoclip 2012. Niemniej ważne były też wystąpienia dla TVP Polonia, TVP INFO, TVP1 w programie ‘Kawa czy herbata’ oraz kilkukrotne emisje radiowe w lokalnych rozgłośniach. Od 2008 roku jesteśmy gościem wielu koncertów finałowych festiwali szantowych. Nie bez znaczenia były też koncerty w chorwackim Splicie oraz niemieckim Querfurt w 2009 roku. Nasz dorobek płytowy to mini-album zatytułowany ‘No Shanties Inside” wydany w 2009 roku. W lutym 2011 roku ukazał się drugi album pt.: ‘Na Wschodnim Pacyfiku’ z 10 utworami autorskimi oraz dodatkowym bonus trackiem. Maj 2012 roku ukazał światu najnowsze dziecko zespołu, płytę o przewrotnej jak my sami nazwie 'Wbrew', która to najtrafniej oddaje klimat, w jakim ZDB czuje się najlepiej. Wydawnictwo to zawiera 12 w pełni autorskich kompozycji.

Gramy rock marynistyczny z elementami innych gatunków muzycznych takich jak szanty, folk-rock czy punk rock. Koncerty to dla nas zabawa muzyką i zawsze staramy się zarazić publiczność naszą pasją.

Przez 9 lat działalności poznaliśmy setki wspaniałych ludzi i zagraliśmy niezliczoną ilość koncertów, które to często kończyły się bisami wymuszonymi przez rozentuzjazmowaną publiczność. Otrzymaliśmy wiele e-maili i wyrazów uznania zarówno od znajomych jak i od ludzi nie wiadomo skąd. I właśnie to nadaje sens naszemu istnieniu...

Skład:
DOMINIK KAŹMIERCZAK
wokal, bass

MICHAŁ BRZOZOWSKI
gitara elektryczna

AGNIESZKA BRZOZOWSKA
wokal, przeszkadzajki

SŁAWEK SIKORA
instrumenty klawiszowe

ŁUKASZ SIKORA
perkusja

Gramy
• ogólnie Szanty
• szczegółowo Alternative country, Alternative rock, Ambient music, Folk, Hard rock, Irish folk, Rock, Rock and roll, Szanty

Poziom artystyczny: Po prostu artysta

Przykładowa cena za występ:
0 - 0,00 zł

Dojazd do: 1000 km

Z nami uda Ci się:
• Impreza na luzie
• Urodziny, Imieniny
• Andrzejki
• Impreza integracyjna
Dane teleadresowe:

11-500 GIŻYCKO
warmińsko-mazurskie

telefon: 604474982
e-mail: mikexx76g@gmail.com
www www.zdb.mazury.info.pl

Facebook: www.facebook.com/zalogadrbryga

Jak dojechać: ,
GPS: 54.03640499999999 21.76673410000

Sprawdź jak dojechać
Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail