Zapisz się do newslettera
UKS JEDYNKA
Opis:
Czy Tarnów ma szansę stać się w bliskiej przyszłości znaczącym ośrodkiem kobiecej siatkówki? Ambicje nowych władz klubu UKS „Jedynka" są duże, a nowy zespół powinien w nadchodzącym sezonie powalczyć o czołowe miejsce w II lidze.Poprzednie rozgrywki, w których dziewczęta z „Jedynki" grały w II lidze jako beniaminek, nie były udane i zakończyły się ostatnim miejscem w ligowej tabeli, co oznaczało degradację. Ale UKS „Jedynka" porozumiała się z Częstochowianką Częstochowa, której nie było stać na grę na tym poziomie w sezonie 2012/2013, i dzięki temu w nadchodzącym sezonie tarnowianki ponownie będziemy mogli oglądać w rozgrywkach II ligi.


W klubie doszło do prawdziwej kadrowej rewolucji. Zmienił się zarząd, nowym prezesem został Piotr Górnikiewicz, wiceprezesami Jacek Brzeziński i Andrzej Zoń. Nowy zarząd postawił sobie zadanie stworzenia przede wszystkim solidnych podstaw finansowo‑ organizacyjnych. Drużyna będzie miała nowego szkoleniowca, został nim Bogdan Dudek, który ostatnio prowadził drużynę UKS I LO Łańcut. Jest to doświadczony trener, który w swojej karierze wprowadzał już zespół z Łańcuta na zaplecze ekstraklasy.


Zmiany dotyczą także składu drużyny. Część dotychczasowych zawodniczek zrezygnowało z gry, z innych zrezygnował klub, natomiast kapitan Agnieszka Brzezińska postanowiła zrobić sobie przerwę w grze, spowodowaną planami macierzyńskimi. Pozostały: Sylwia Styrkowiec, Joanna Madzia, Barbara Gębiś, Ewa Stolarz, Weronika Wyroba, Magdalena Kosałka oraz Paulina Jachym. Z nowych nabytków w przyszłym sezonie w składzie zobaczymy: Urszulę Dziadosz‑ przyjmującą, ostatnio występującą w trzecioligowym zespole SST Lubcza Racławówka, Monikę Malicką ‑środkową, do niedawna zawodniczkę SMS Mielec, Katarzynę Bardo‑ rozgrywającą, także z Mielca, zawodniczki Karpat Krosno –skrzydłową Sabinę Podlasek i przyjmującą Natalię Wójcik, środkową Małgorzatę Hajduk, która w minionym sezonie grała w Siarce Tarnobrzeg, i jej klubową koleżankę libero Klaudię Szubert, rozgrywającą Małgorzatę Młocek i środkową Katarzynę Kutyłe z Patrii Sędziszów. Aż trzy zawodniczki trafią do Tarnowa z krakowskiej Wisły: skrzydłowa Alicja Warchoł, rozgrywająca Aleksandra Stachowicz oraz środkowa Alicja Leszek.


Taki skład powinien gwarantować czołowe miejsce w II lidze, a w przyszłości rywalizację o awans do ligi I. Warto także podkreślić, że rezerwy „Jedynki", oparte głównie na najmłodszych zawodniczkach, zostały zgłoszone do rozgrywek o mistrzostwo IV ligi.
Przygotowania nowej drużyny do sezonu rozpoczną się 6 sierpnia, natomiast w połowie miesiąca wyjedzie ona na zgrupowanie do Giżycka.TEMI / źródło: http://www.temi.pl/temi/sport/37-sport/827-rewolucja-w-jedynce

Rodzaj oferty:
• piłka siatkowa

Co i za ile:
- 0,00 zł
Dane teleadresowe:

Krupnicza 8a
33-100 Tarnów
małopolskie

telefon: 606994973
e-mail: piotr@uksjedynka.com
www www.uksjedynka.com

Jak dojechać: ,
GPS: 50.0157083 20.9971654

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail