Zapisz się do newslettera
TEATR DZIECI OGNIA
Opis:
Wszystko zaczęło się w styczniu 2006 roku, kiedy to powstał pomysł założenia formacji artystycznej zajmującej się fireshow. Grupa ludzi pod kierunkiem choreografa Andrzeja Urbana zajęła się tym, co robimy do dziś: łączeniem zamiłowania do tańca i muzyki z nieokiełznanym żywiołem jakim od niepamiętnych czasów jest ogień.
Lata ćwiczeń i treningów sprawiły iż staliśmy się perfekcjonistami. Nie ...zadowalamy się „machaniem” płonącym sprzętem. Nasze pokazy poprzedzają długie godziny spędzone nad wyborem muzyki. Najczęściej jest to muzyka filmowa, opracowujemy również utwory artystów grających muzykę Irlandzką i Celtycką. Nie zamykamy się jednak w kręgu tych gatunków. Jesteśmy w stanie wykonać pokaz do każdego rodzaju muzyki, jaki tylko zaproponuje nam odbiorca.
Kiedy już muzyka jest odpowiednio dobrana i zmontowana opracowujemy układy. Bardzo ważnym aspektem jest tzw. stopniowanie emocji. Widz nie może się nudzić. Musi czuć, że każde kolejne wyjście grupy bądź solisty podnosi napięcie, które skumulowane „wybucha” podczas wyjścia finałowego. Wprowadzamy także spokojne przerywniki by nie „zmęczyć” publiczności przedwcześnie.
Po opracowaniu ogólnego zarysu pokazu przechodzimy do szczegółów, które w naszej działalności grają najważniejszą rolę. Jako jedyna grupa w Polsce bazujemy na synchronizacji. Zarówno wyjścia solistów jak i układy grupowe synchronizowane są idealnie z muzyką. Przejścia, zmiany, każda poszczególna figura współgrają z akcentami muzycznymi utworu. Choreografia oddaje nastrój i klimat utworu. Widz odnosi wrażenie, iż malujemy ogniem obraz muzyki, którą słyszy. Wyjątkowo dobrze widać współgranie rytmu, melodii i ruchu w układach grupowych.
Nie można również zapominać o tym, że to co robimy, niesie ze sobą pewną dozę ryzyka, którą widz też może poczuć. Układy zawierające w swojej treści plucie ogniem, bądź tez elementy tzw. „fakira”, czyli połykanie ognia, zapalanie go na skórze, przeprowadzane są blisko publiczności, która poprzez odczuwanie ciepła płomieni ma wrażenie, iż znalazła się w samym środku wydarzeń.
W swojej ofercie mamy również pokazy bez ognia. Wykorzystujemy wtedy niepalny sprzęt, diody świetlne i lampy ultrafioletowe. Układy tego typu wykonujemy najczęściej w pomieszczeniach zamkniętych, w których z różnych powodów nie można używać otwartego ognia. Na życzenie odbiorców prowadzimy warsztaty kuglarskie, podczas których uczymy posługiwania się naszym sprzętem, odkrywamy tajniki pracy teatru. Proponujemy również takie atrakcje jak slackline czyli chodzenie po linie, bądź też puszczanie olbrzymich baniek mydlanych.

Teatr Dzieci Ognia.
Sztuka i żywioł.
Zapraszamy!


Rodzaj oferty:
• Pokazy taneczne / Tancerze
• Fajerwerki / petardy / pirotechnika

Co i za ile:
występ - 1 000,00 zł
Dane teleadresowe:

XXX X
Brzesko
małopolskie

telefon:
e-mail: urban.andrzej@gmail.com
www 607 479 809

Jak dojechać: ,
GPS: 49.96455534884506 20.60327053070

Sprawdź jak dojechać
Podpis:


Przepisz tekst z obrazka:Wpisz swoje uwagi:

Drukuj! drukuj stronę zgłoś problem
Zamknij
Rodzaj problemu


Opisz problem


Twój e-mail